Roza
Sobieszek

Logo Sobieszek

NASZA HISTORIA

O naszej firmie

Już od 1991 roku w naszej firmie kwitnie produkcja róż. Uprawa tych szlachetnych kwiatów nie jest tylko pracą – to pasja i sposób na życie.

W pierwszych latach naszej produkcji krzewy róż sprzedawane były z odkrytym systemem korzeniowym. Do dziś część produkcji sprzedawana jest  w ten sposób. Produkt na który aktualnie poświęcamy najwięcej uwagi to róże w doniczkach głównie licencyjne ale również i nielicencyjne, znajdziecie u nas również róże historyczne.

Posiadamy licencje takich hodowców jak Noack, Kordes, Tantau, Martin Vissers oraz Łukasz Rojewski. Róże wszystkich tych hodowców cechują się niezwykłą zdrowotnością, wysoką jakością wzrostu oraz pięknymi kwiatami. Średnia ilość produkcyjna to pół miliona rocznie. Nasze róże okulizowane są na dwóch typach podkładki czyli Kanina Laxa oraz Multiflora.

Dokładamy wszelkich starań, obserwujemy jak które róże zachowują się na danej podkładce aby klient otrzymał produkt najwyższej możliwej jakości. Dwie główne formy sprzedaży to róże z krótkimi przyrostami oraz kwitnące, rozmiar doniczki to C2, C3 oraz C5 lecz jest możliwości również dobrania rozmiaru indywidualnie pod klienta. Na zamówienie sadzimy róże w kolorowe doniczki. Prowadzimy wysyłki doniczek na drewnianych stojakach które idealnie nadają się do gotowego ustawienia w sklepie jako regał.

Od 2017 roku zajmujemy się sprzedażą internetową poprzez nasz sklep. Również od 2017 roku zaczęliśmy hodowle polskich odmian, aktualnie prowadzimy obserwacje i w przyszłości będziemy je wprowadzać na rynek.

Gospodarstwo Ogrodnicze Mariusz Sobieszek

[whohit]Firma[/whohit]